Milyen következményekkel járhat a kutatási hálózat átalakítása? - ez volt a téma a Partizán interjújában, ahol Abért Miklós a Rényi Intézet kutatóprofesszora is vendég volt. A beszélgetésben egyebek mellett szó esett a fiatal kutatók bizonytalanságra adott lehetséges válaszáról, a felelős tudós kiállásáról, a kutatói szabadság lényegéről, és arról milyen hatással lehetnek a reformok, az ERC pályázatok elnyerésének esélyeire.
Ősztől Los Angelesben, a UCLA-n folytatja a munkát Kátay Tamás, a Rényi matematikusa. Az interjúból kiderül, milyen szakmai fejlődést hozhat ez számára, milyen új távlatokat nyit azon a területen, ami leginkább érdekli.
A Rényi Intézet Mesterséges Intelligencia kutatási osztályának munkájáról beszélt a Közelebb a matematikához című műsorban Miklós Dezső igazgatóhelyettes és Csiszárik Adrián, a kutatási osztály munkatársa. Az interjú fókuszában az AI számos alkalmazási területe - a társadalmi hasznosság fontossága -, valamint az átfogó egészségügyi életútelemző adatplatform építése volt.
Kapu Tibor új nyomkövetési módszert vizsgál a HUNOR program keretében a magyar űrmisszió során - a magyar kutatóűrhajós által vizsgált szenzorokat a gyógyászatban, a robotikában és a videójátékokban is alkalmazzák. A Rényi Intézet matematikusa által tervezett kísérlet eredménye hasznos lehet az űrbeli navigációban, űreszközök együttes koordinálásában, dokkoláskor, valamint a karbantartási munkálatok elvégzésekor - erről ad hírt a Népszava.
Mi lehet igazi kihívás egy problémamegoldó ember számára? Bárány Imre szakterülete alapvetően a diszkrét geometria, de különösen érdeklik a különböző matematikai területeket összekapcsoló problémák. Ezekről, valamint pályája legfontosabb eredményeiről, kiváló munkatársairól és a londoni munkájáról is beszélt a rádiós interjúban.
A Rényi tudósai a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központjának munkatársaival egy átfogó egészségügyi életútelemző adatplatformot építenek, mely óriási támogatás lehet a betegségek korai felismerésében és az egyénre szabott kezelési tervek elkészítésében is.
A HELY című riportösszeállítás arra hivatott, hogy ikonikus épületeket, intézményeket, közösségeket mutasson be. Két részben volt főszereplő a Rényi Matematikai Kutatóintézet. Ezúttal többek között Stipsicz András és Abért Miklós mesél az itt folyó munkáról, a táblákon látható képletekről, az épület szépségéről, és még Erdős Pál hangját is hallhatjuk...
Kétrészes riportműsor készült a Rényi Matematikai Kutatóintézetről, amelyben a Reáltanoda utcai épület történetéről, valamint a kutatók jelenlegi munkájáról beszél Pálfy Péter Pál, Miklós Dezső, Abért Miklós és Matolcsi Máté. A hallgatók számára kiderülhet, az elméleti matematika nélkül nem működhetnének a mindennapjaink...