
A 2016-ban Lovász László által indított MTA Tantárgy-pedagógiai Kutatási Program kutatócsoport-vezetőinek javaslatára elismerésben részesültek a munkában részt vevő legkiemelkedőbb pedagógusok.
Az MTA-Rényi Felfedeztető Matematikatanítás Kutatócsoport harmadik éve folyó országjáró tehetségkereső Repülő Iskola bemutatósorozatával 2300 gyereket ért el, miközben empírikusan vizsgálják Pósa Lajos felfedeztető matematikaoktatási módszerének alkalmazhatóságát általalános tantervű kísérleti osztályokban. A kutatócsoport vezetőjének, dr. Juhász Péter matematikatanárnak javaslatára az MTA elnöke elismerő oklevélben részesíti
Barbarics Mártát, a BMSZC Petrik Lajos Két Tanítási Nyelvű Vegyipari Környezetvédelmi és Informatikai Szakgimnáziuma matematikatanárát, az ELTE Neveléstudományi Doktori Iskola hallgatóját, aki
a Pósa-módszert átlagos érdeklődésű osztályban vizsgáló kísérlet egyik tanáraként többszörösen összetett körülmények között végzi a kísérletet. Egyrészt osztályát angol nyelven tanítja, másrészt a tanulói teljesítményt játékosított formában értékeli.
Kovács Pétert, a budapesti Szent István Gimnázium matematikatanárát, aki
a Pósa-módszert normál közoktatásban vizsgáló kísérlet másik kísérlet osztályában tanít. Színvonalasan dolgozik a kísérletben, miközben a Repülő Iskola országjáró fázisában is komoly szerepet vállalt a munkából.
Steller Gábort, az ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium matematikatanárát, aki
a Repülő Iskola program meghatározó alakja, a kezdetektől részt vesz a kidolgozásban és a programon belüli tanításban. Az országjárás feladatainak összeállítása után az első évfolyam egyik csoportját tanította 2 éven keresztül, a diákok legnagyobb megelégedésére.
A képen: Lovász László, Barbarics Márta és Kovács Péter
Foto: MTA / Szigeti Tamás
Gratulálunk a díjazottaknak!
Forrás: mta.hu