MEGHÍVÓ

2002. március 18–án, hétfőn, a Nagyteremben 14 órakor kezdődő Összintézeti Szemináriumunk programja:

TELCS ANDRÁS (IMC, Budapest)

VÉLETLEN BOLYONGÁS GRÁFOKON

című előadása.

Az előadás arra igyekszik választ adni, melyek azok az alapvető gráftulajdonságok, amelyek meghatározzák a véletlen bolyongás viselkedését, mint például a visszatérőség, eltávolodás a kezdőhelytől, becslések az átmenetvalószínűségekre. Az ismertetett eredmények a klasszikus, rácsokon folyó bolyongások és a fraktáljellegű gráfokon folyó bolyongások közös általánosításai. Többek között kiderül, hogy miért jó, ha a “messziről jött ember azt mond, amit akar”.

MINDEN ÉRDEKLŐDŐT SZERETETTEL VÁRUNK!

2002. március 18–án, hétfőn, a Nagyteremben 14 órakor kezdődő Összintézeti Szemináriumunk programja:

TELCS ANDRÁS (IMC, Budapest)

VÉLETLEN BOLYONGÁS GRÁFOKON

című előadása.

Az előadás arra igyekszik választ adni, melyek azok az alapvető grátulajdonságok, amelyek meghatározzák a véletlen bolyongás viselkedését, mint például a visszatérőség, eltávolodás a kezdőhelytől, becslések az átmenetvalószínűségekre. Az ismertetett eredmények a klasszikus, rácsokon folyó bolyongások és a fraktáljellegű gráfokon folyó bolyongások közös általánosításai. Többek között kiderül, hogy miért jó, ha a “messziről jött ember azt mond, amit akar”.

MINDEN ÉRDEKLŐDŐT SZERETETTEL VÁRUNK!