MEGHÍVÓ

2003. február 17-én, hétfőn, a Nagyteremben 14 órakor kezdődő Összintézeti Szemináriumunk programja:

Lempert László (Purdue University/ELTE)

APPROXIMÁCIÓ A KOMPLEX FÜGGVÉNYTANBAN

című előadása.

A komplex függvénytani approximációelmélet alapproblémájában valamilyen tartományon (mondjuk a komplex sík egy résztartományán) megadott holomorf függvényt kell közelíteni polinommal, vagy általánosabban algebrai függvénnyel. Az előadás a témán belül egy kutatási irány fejlődéséről számol be, kezdve a kezdeteknél: Runge tételénél, és végezve a legújabb eredményeknél.

MINDEN ÉRDEKLŐDŐT SZERETETTEL VÁRUNK!

2003. február 17-én, hétfőn, a Nagyteremben 14 órakor kezdődő Összintézeti Szemináriumunk programja:

Lempert László (Purdue University/ELTE)

APPROXIMÁCIÓ A KOMPLEX FÜGGVÉNYTANBAN

című előadása.

A komplex függvénytani approximációelmélet alapproblémájában valamilyen tartományon (mondjuk a komplex sík egy résztartományán) megadott holomorf függvényt kell közelíteni polinommal, vagy általánosabban algebrai függvénnyel. Az előadás a témán belül egy kutatási irány fejlődéséről számol be, kezdve a kezdeteknél: Runge tételénél, és végezve a legújabb eredményeknél.

MINDEN ÉRDEKLŐDŐT SZERETETTEL VÁRUNK!