MEGHÍVÓ

2001. április 9–n, hétfőn, 14 órakor a Nagyteremben tartandó Összintézeti Szemináriumunk programja:

Engländer János

EURANDOM (Eindhoven, Hollandia)

Szuperdiffúziók

Az utóbbi 25 évben nagyon élénk érdeklődés kiséri az olyan diffúziós folyamatok elméletét, ahol az állapottér a (véges) mértékek tere (“measure-valued diffusion”, “superdiffusion”). Ennek egyik oka a nemlineáris egyenletekkel való kapcsolatuk, másik pedig, hogy számos különböző részecske-modell lenormálás utáni határértéke pontosan ilyen folyamat lesz. Az előadás során áttekintjük az alapvető fogalmakat, valamint néhány új eredményt.

MINDEN ÉRDEKLŐDŐT SZERETETTEL VÁRUNK!

2001. április 9–n, hétfőn, 14 órakor a Nagyteremben tartandó Összintézeti Szemináriumunk programja:

Engländer János

EURANDOM (Eindhoven, Hollandia)

Szuperdiffúziók

Az utóbbi 25 évben nagyon élénk érdeklődés kiséri az olyan diffúziós folyamatok elméletét, ahol az állapottér a (véges) mértékek tere (“measure-valued diffusion”, “superdiffusion”). Ennek egyik oka a nemlineáris egyenletekkel való kapcsolatuk, másik pedig, hogy számos különböző részecske-modell lenormálás utáni határértéke pontosan ilyen folyamat lesz. Az előadás során áttekintjük az alapvető fogalmakat, valamint néhány új eredményt.

MINDEN ÉRDEKLŐDŐT SZERETETTEL VÁRUNK!