Hétfő, június 12. |
09:00 - 09:15 |
Köszöntő |
09:15 - 11:00 |
Genomika |
09:15 - 09:45 |
Patthy László |
Genom annotáció |
09:45 - 10:00 |
Tóth Gábor, Deák Gábor, Barta Endre, Kiss György Botond |
PLOTREP: web alkalmazás az elszórtan ismétlődő genomi
szekvenciaelemek defragmentálására és vizuális elemzésére |
10:00 - 10:15 |
Csűrös Miklós |
Hatékony heurisztikák homológ szekvenciák keresésére genom-adatbázisokban |
10:30 - 10:45 |
Pálfy Tamás, Sebestyén Endre, Nagy Tibor, Tóth Gábor és Barta Endre |
A transzkripciós kezdőpont körüli szekvenciák nukleotid-eloszlás és
motívum-mintázat vizsgálata különböző emlős és rizs promótereknél |
10:45 - 11:00 |
Sebestyén Endre, Nagy Tibor, Pálfy Tamás, Szenes Áron, Molnár János,
Tóth Gábor, Barta Endre |
A transzkripció szabályozásának vizsgálata bioinformatikai
módszerekkel -- A DoOP adatbázis és a DoOPSearch keresőoldal |
11:00 - 11:30 |
Szünet |
11:30 - 13:00 |
Orvosi genomika és DNS-chip elemzés |
11:30 - 12:00 |
Kromat kft. |
Genomikai, proteomikai adatok integrált elemzése egy platformon - Agilent
GeneSpring szoftvercsalád |
12:00 - 12:30 |
Falus András |
Betegség útvonalak feltárása bioinformatikai és genomikai megközelítéssel |
12:30 - 13:00 |
Nagy László |
Globális génexpressziós vizsgálatok által nyüjtott lehetőségek a molekuláris biologiában |
13:00 - 14:00 |
Ebédszünet |
14:00 - 16:00 |
Közgyűlés |
Kedd, június 13. |
09:00 - 10:15 |
Proteomika |
09:00 - 09:30 |
Simon István |
A posztgenom éra fehérjeszerkezetei |
09:30 - 09:45 |
Gáspári Zoltán |
Gyors és hatékony fehérjeszerkezet-összehasonlítás: a PRIDE2 eljárás |
09:45 - 10:00 |
Róka Péter, Czanik Péter, Ponyi Tamás, Fülöp László |
Glikozil hidrolázok osztályozása szerkezet alapján |
10:00 - 10:15 |
Leitgeb Balázs |
Bioaktív peptidek konformáció-analízise molekulamodellezési módszerekkel |
10:15 - 10:45 |
Szünet |
10:45 - 12:15 |
Komputációs biológia és filogenetika |
10:45 - 11:15 |
Erdős Péter |
Evolúciós fák: a közelmúlt és a jelen |
11:15 - 11:30 |
Busa-Fekete Róbert, Kocsor András, Bagyinka Csaba |
Távolság alapú filogenetikus faépítő algoritmusok összehasonlítása |
11:30 - 11:45 |
Kassainé Jáger Edit, Ortutay Csaba Péter, Gáspári Zoltán, Tóth Gábor, Vida Gábor, Orosz László, Vellai Tibor |
Genomevolúció Chlamidiákban |
11:45 - 12:00 |
Lukács László, Lukács András, Molnár László |
Kismolekulák in-silico aktivitásjóslása |
12:00 - 12:15 |
Miklós István |
A Phylogeny Cafe project |
12:15 - 13:00 |
Ebédszünet |
13:00 - 14:45 |
Systems Biology |
13:00 - 13:30 |
Vicsek Tamás |
Élő rendszerek sztochasztikus hálózatai |
13:30 - 14:00 |
Farkas Illés, Oltvai Zoltán |
Jelfeldolgozás a sarjadzó élesztő transzkripció regulációs hálózatában |
14:00 - 14:30 |
Novák Béla, Ethel Queralt, Frank Uhlmann |
A mitózis befejezésének szabályozása |
14:30 - 14:45 |
Müller Viktor et al. |
Változik-e a HIV virulenciája? A Svájci HIV kohorsz adatainak az elemzése |
14:45 - 15:00 |
Szünet |
15:00 - 15:45 |
Neuroinformatika |
15:00 - 15:30 |
Bazsó Fülöp, Négyessy László, Nepusz Tamás, Tusnády Gábor |
Szemerédi regularitási lemmájának alkalmazása kortikális hálózatok klaszterezésére |
15:30 - 15:45 |
Odry Péter, Burkus Ervin, Sram Norbert |
Szabad(ka) Hexapod robot - szabadon építhető fejlesztői rendszer |